Przejdź do głównej zawartości

Kim jest Barbara Dziobek


Kim jest Barbara Dziobek?

Tworzenie jest czymś naturalnym i każdy jest do niego zdolny. Wszyscy możemy być beztroscy i twórczy jak dzieci - wystarczy odkryć swój potencjał. Moją podstawową pasją jest rozwój...

Jestem pomysłodawczynią i założycielką Małopolskiego Instytutu Rozwoju Rodziców oraz członkiem Rady Fundacji Wspierającej Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży „Rośnij Zdrowo”. Pedagogiem, Mamą, Super-nianią z zamiłowania, trenerem i coachem, autorką artykułów dla rodziców na temat rozwijania inteligencji emocjonalnej u dorosłych i dzieci (zobacz na www.superkid.pl), artykułów na temat wychowania, radzenia sobie z emocjami, agresji u dzieci, budowania porozumienia między rodzicami a dziećmi, jak również scenariuszy warsztatów...


Studiowałam w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum, kierunek: Instytut Kultury i Religii, ukończyłam Szkołę Consellingu Gestalt - stopień I, posiadam Certyfikat I Stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania.

Ukończyłam Szkolenia na temat: "Wzmocnienie krajowej gospodarki społecznej (trzeciego sektora), a w szczególności usług na rzecz społeczności lokalnych, oraz poprawa jakości miejsc pracy"; "Praktyczne aspekty organizacji szkoleń skierowanych do osób przebywających na urlopach wychowawczych"; Pozyskiwanie funduszy dla organizacji pozarządowych; Zarządzanie projektami; Prawo i finanse w organizacjach pozarządowych; PR w organizacji pozarządowej.

Współpracowałam ze Stowarzyszeniem WIOSNA, jako lider podczas akcji Świąteczna Paczka oraz z Festiwalem Rozwojowo-Rozrywkowym dla Kobiet PROGRESSteron prowadząc warsztaty rozwoju osobistego na temat skutecznej komunikacji w rodzinie oraz bajki terapeutycznej.

W "Ogródku dla Matki i Dziecka" w Łagiewnikach prowadziłam wykłady i pogadanki na temat radzenia sobie z agresją, złością u dzieci i rodziców oraz  cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców pt. "Kiedy Mały lub Duży czuje złość”. Współorganizowałam spotkania przyjaciół i miłośników dobrych porodów, a także spotkania z udziałem psychologa m.in. na temat adaptacji dziecka do przedszkola. Współpracuję z innymi miejscami stworzonymi dla rodziców i dzieci w Krakowie i Warszawie.

W mediach:
- Artykuł w Gazecie Wyborczej nr 272.5882 z dnia 21.11.2008, pt. "Kiedy mały lub duży czuje złość";
- Zaproszenie do Radia Kraków: Audycja "O złości";
- Wywiad na portalu dla dzieci i rodziców SuperKid.pl, pt. "Uratowała mnie wrażliwość".

Prywatnie twórczość jest dla mnie metodą rozwoju świadomości i kobiecości. Piszę wiersze, maluję, uwielbiam tańce w kręgu i 5rtm, wędrówki górskie, jazdę na nartach, kuchnię Pięciu Przemian i jogę. Od trzech lat interesuję się tybetańską terapią uspokajającą, jaką jest malowanie mandali. Chciałabym się z Wami podzielić wszystkim tym, co poznałam i miało na mnie zbawienny wpływ. :)

Popularne posty z tego bloga

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy."

Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na na…

Kiedy dziecko czuje się niekochane?

Jest dowiedzione, że na całe nasze życie najbardziej wpływa historia naszego dzieciństwa. Są wśród nas ludzie dorośli, którzy gdy się głębiej zaczną nad tym zastanawiać, dochodzą do wniosku, że nie czuli się kochanymi dziećmi. 
Co to znaczy być niekochanym dzieckiem? 
Takie dziecko nie czuje, że się je widzi i lubi takim, jakie jest. Ma poczucie, że trzeba pasować do oczekiwań rodziców i być takie, jak sobie rodzice wyobrażają, że być powinno. Inaczej mówiąc nie może być takie, jakie jest...

17 Sposobów Na Odreagowanie Złości Na Dziecko

Temat złości jest bardzo trudnym tematem. Przede wszystkim ze względu na nasz stosunek do tego uczucia. Jest to w ogóle jedno z najtrudniejszych zagadnień spośród wszystkich, dotyczących relacji między rodzicami a dziećmi. Czy zastanawiasz się, dlaczego? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Uważasz, że złość jest dobra czy zła? Jak w sposób praktyczny rodzice mogą sobie poradzić ze swoją złością? Jak mogą odreagować złość, którą czują na dziecko? Moim zdaniem, temat jest tak trudny dla wielu rodziców dlatego, że nadal złość jest powszechnie potępianym uczuciem. Pokazują to również komentarze pozostawiane pod moimi postami. Dobry przykład stanowi taka wymiana spostrzeżeń:
"złość?? irytacja?? bardzo często!! właściwie to od kilku tygodni codziennie zmagam się z własnymi emocjami (idą 3 ząbki i mały jest okropny) - w krytycznym momencie najczęściej zostawiam synka w łóżeczku na parę minut i wychodzę do pokoju obok - muszę dać sobie czas na wyciszenie, dwa głębsze wdechy i powrót &…