Przejdź do głównej zawartości

DO POBRANIA


dzięki któremu poznasz największe błędy rodziców, które podsycają zazdrość między dziećmi. Od dziś możesz ich już więcej nie popełniać! :)

To 10 lekcji zawierających najnowszą wiedzę na temat zazdrości między dziećmi. 10 lekcji, które pomogą Ci się zorientować, jakie słowa i zachowania rodziców rujnują więź między rodzeństwem i co powinieneś zrobić, aby ją odbudować.


Jeśli dopiero spodziewasz się dziecka, możesz dzięki zawartym tu radom przygotować malucha, mieszkanie i innych członków rodziny na przyjęcie drugiego dziecka. Kurs ten pomoże Ci od początku wspierać budzącą się braterską miłość między Twoimi dziećmi.


Dowiesz się, co na pewno nie działa i co jest skuteczne w radzeniu sobie z zazdrością. Znajdziesz tu praktyczne wskazówki, które pomogą uniknąć spotęgowania się zazdrości i pokażą jak budować trwałą więź między rodzeństwem.


Zapisz się do 20 marca i weź udział bezpłatnie: 


Zgadzam się z Polityką Prywatności
* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Wychować Dziecko. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.


Komentarze

 1. Bardzo mi się podobał kurs, można było w nim lepiej zrozumieć świat dzieci. Dziękuję bardzo i Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i dziekuję za komentarz. :) Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 2. A ja proszę o więcej praktycznych zachowań, jak powinien zachować się rodzic kiedy starsze dziecko jawnie okazuje swoje niezadowolenie? Lub także kiedy mimochodem robi coś przykrego młodszemu rodzeństwu, żeby mam wrażenie rozzłościć brata/siostrę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie te informacje oraz ćwiczenia na ten temat można znaleźć w kursie: Jak pomóc zazdrosnemu dziecku. Może bedzie następna edycja, to zapraszam.

   Usuń
 3. kurs jest ciekawy i zwraca uwagę na pewne kwestie o których sama nie pomyślałam ale brakuje mi w nim podania sposobów na rozwiązywanie pewnych problemów no jak postępować ze starszym dzieckiem gdy dokucza młodszemu lub robi mu krzywdę np u mnie zazdrość (a może to nie zazdrość ale jest równie kłopotliwe) manifestuje się ciągłym przytulaniem głaskaniem i całowaniem młodszej siostry widzę że syn robi to delikatnie i z czułością ale robi to bez przerwy co małą doprowadza do histerii i wrzasków a ja cóż ciągle odganiam go od niej tłumacząc że jej się to nie podoba i ciągle płacze a on mi mówi że przecież delikatnie ją ucałował.. i tak w kółko i trwa to już parę miesięcy.. a ja ciągle chodzę za nim i mówię zostaw siostrę nie przytulaj już jej a przecież on nic złego nie robi..

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspominałam o tym, warto kurs przeczytać jeszcze raz. Dzieci również w ten sposób manifestują zazdrość. Wiecej przykładów oraz dużo więcej wiedzy plus ćwiczenia można znaleźć w kursie: Jak pomóc zazdrosnemu dziecku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny kurs! Dla osób, które nie czytały wielu publikacji, bądź nie czytały ich wcale jest to absolutny niezbędnik. Pigułka wiedzy podana w bardzo fajnej formie. Dla tych którzy czytają sporo kurs może okazać się świetnym kluczem do posegregowania informacji i skupieniu się na najistotniejszych faktach. Podsumowując: WARTOŚCIOWY KURS DLA KAŻDEGO!
  ps. Pani Basiu dziękuję bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy kurs. Na pewno wykorzystam zawarte w nim wskazówki w życiu. Bardzo za nie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja starsza córka, niecałe dwa latka, była u mamy, jak poszłam do szpitala rodzić. Kiedy wróciłam nie chciała do mnie podejść, miałam uczucie, że ją zawiodłam, zostawiłam. Przytuliłam mocno, ale patrzyła na mnie dziwnie i widziałam, że nie rozumie dlaczego przyniosłam to drugie dziecko. Tłumaczyłam jak umiałam, ale nie wiedziałam tego wszystkiego, co jest napisane tutaj. Teraz będę miała trzecie i dziękuję za wszystkie cenne wskazówki, bo jestem teraz o wiele mądrzejszą mamą, kiedy wiem jak postępować. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie w domu walka między dziećmi straszna. Teraz widzę jakie błędy popełniałam. Dziękuje bardzo za ten kurs, wiele mi uświadomił. Człowiek z niewiedzy robi tyle rzeczy źle!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój wpis!

Popularne posty z tego bloga

Na jakim stopniu drabiny gniewu jesteś?

Dr Ross Campbell w swojej książce "Sztuka akceptacji" opowiedział bardzo ciekawą historię, która być może ma miejsce w wielu domach: "Byłem kiedyś z wizytą u rodziny, w której ojciec miał ogromne poczucie humoru. Mówił coś bardzo zabawnego, ilekroć jego żona lub któreś z nastolatków poruszało trudny temat. W konsekwencji żadne z nich nie nauczyło się odpowiednio wyrażać swojego gniewu, lecz uciekali się do zachowań pasywno-agresywnych. Za każdym razem, gdy chłopiec był sfrustrowany lub znalazł się w sytuacji wywołującej gniew, skarżył się na silny ból głowy. Dziewczynka zaś dawała upust swojemu gniewowi w inny sposób. Oferowała matce pomoc np. w kuchni lub przy sprzątaniu, ale wykonywała te obowiązki tak beznadziejnie, że matka miała z tego powodu jeszcze więcej pracy."

Pisząc o różnych umiejętnościach wychowawczych, często podkreślam jak ważny jest odpowiedni stosunek do złości i radzenie sobie z nią. Nie bez powodu, ponieważ doświadczenie pokazuje, że ma ona na na…

Jak zdobyć szacunek u dziecka?

W dzisiejszych czasach szacunek dziecka to towar deficytowy. Chyba najtrudniej o niego  i to z wielu powodów. Kiedy jeszcze znajdziemy się w szczególnie wrażliwym okresie dla dziecka, zapominamy co jest naszym celem. A tutaj atak złości u malucha. A może furia nastolatka. Zaczęło się od niewinnej sprzeczki, a skończyło na awanturze? Wokół wisi naelektryzowane powietrze, albo chmura pełna żalu? Dziecko jest obrażone i nie chce z Tobą rozmawiać? Gorzej, to Ty nie masz ochoty oglądać dziecka?

To trudna sytuacja. Co teraz?

Większość rodziców nabiera wody w usta albo obnosi się z gniewem. Nie popełniaj tego błędu. Twoim celem w tej sytuacji jest nauczyć dziecko jak radzić sobie ze złością, a to nie jest najlepszy przykład. Teraz przede wszystkim pokaż mu, że wiesz, co się z nim dzieje i postaraj się nazwać to, co czujesz i co czuje dziecko. Na dodatek naprawdę mu tym zaimponujesz i ten podziw może przełamać pierwsze lody.
- Czy nie powinienem go ukarać?
- Tak mu się upiecze?

Chciałabyś, żeby Ci…

Kiedy dziecko czuje się niekochane?

Jest dowiedzione, że na całe nasze życie najbardziej wpływa historia naszego dzieciństwa. Są wśród nas ludzie dorośli, którzy gdy się głębiej zaczną nad tym zastanawiać, dochodzą do wniosku, że nie czuli się kochanymi dziećmi. 
Co to znaczy być niekochanym dzieckiem? 
Takie dziecko nie czuje, że się je widzi i lubi takim, jakie jest. Ma poczucie, że trzeba pasować do oczekiwań rodziców i być takie, jak sobie rodzice wyobrażają, że być powinno. Inaczej mówiąc nie może być takie, jakie jest...