O MNIE

BARBARA DZIOBEK

Barbara Dziobek - rodzic, pedagog, trener i coach, autorka artykułów i warsztatów dla rodziców, realizuje treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców i pedagogów, specjalista w radzeniu sobie ze złością i uzdrawianiu relacji rodzice-dzieci; jest autorką pierwszego internetowego kursu o złości dla rodziców. • Od 2006 roku jest członkiem Rady Fundacji Wspierającej Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży „Rośnij Zdrowo”.
 • W 2006 roku założyła Małopolski Instytut Rozwoju Rodziców. Jej misją jest pomoc rodzicom w budowaniu bliskiego, pełnego miłości i radości związku z dzieckiem. Osiąga to dzięki propagowaniu rozwoju osobistego wśród rodziców i treningom umiejętności wychowawczych. Jest autorką wielu artykułów i warsztatów dla rodziców oraz kursów internetowych.

Obecność w mediach (Więcej możesz dowiedzieć się Tutaj):
 • Rok 2014 - "Niedzielne Śniadanie" z Radiem Kraków, temat: Złość Rodziców na dzieci.
 • Rok 2014 - Zaproszenie do "Audycji Przed Hejnałem" w Radio Kraków, temat: Negatywne emocje w domu - jak sobie z nimi radzić?
 • Rok 2013 - Artykuł w Gazecie Krakowskiej pt. "Niełatwo zrozumieć dziecko - Co robić, gdy nasze dziecko sprawia problemy, czy i jak karać?"
 • Rok 2009 - Radio Kraków, Audycja "O złości"
 • Rok 2008 - Artykuł w Gazecie Wyborczej pt. "Kiedy mały lub duży czuje złość"
 • Rok 2008 - Wywiad na portalu dla dzieci i rodziców SuperKid.pl, pt. "Uratowała mnie wrażliwość"
Współpraca
 •  Festiwal Rozwojowo-Rozrywkowy dla Kobiet PROGRESSteron - warsztaty rozwoju osobistego na temat skutecznej komunikacji w rodzinie "Dom jest sercem życia" oraz warsztaty bajki terapeutycznej "Kuźnia bajki terapeutycznej - Podróż w świat dziecka".
   
 • Stowarzyszenie WIOSNA - lider podczas akcji Świąteczna Paczka, pomoc rodzinom, szkolenia dla wolontariuszy 
 • "Ogródki dla Matki i Dziecka" - wykłady, szkolenia i spotkania z rodzicami na temat radzenia sobie ze złością, agresją, gniewem u rodziców i dzieci. Cykle bezpłatnych warsztatów dla rodziców, w tym pt. "Kiedy Mały lub Duży czuje złość”. Współorganizacja spotkań przyjaciół i miłośników dobrych porodów. Spotkania z udziałem psychologa m.in. na temat: samodzielności dziecka oraz adaptacji dziecka do przedszkola. 
 • Centrum Rodzinki w Krakowie (www.centrumrodzinki.pl), gdzie obecnie prowadzi cykliczne warsztaty dla rodziców. 

 • Współpracuje z innymi miejscami stworzonymi dla rodziców i dzieci w Krakowie, Warszawie oraz innych miastach w Polsce.
Studiowała na Wydziale Filozofii O.O. Jezuitów (obecnie Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum), kierunek Instytut Kultury i Religii, ukończyła Szkołę Consellingu Gestalt - stopień I, posiada Certyfikat I Stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania oraz Coaching i Mentoring w Praktyce. 

Inne szkolenia

- Wzmocnienie krajowej gospodarki społecznej (trzeciego sektora), a w szczególności usług na rzecz społeczności lokalnych, oraz poprawa jakości miejsc pracy; 
- Praktyczne aspekty organizacji szkoleń skierowanych do osób przebywających na urlopach wychowawczych; 
- Pozyskiwanie funduszy dla organizacji pozarządowych; 
- Zarządzanie projektami;
- Prawo i finanse w organizacjach pozarządowych; 
- PR w organizacji pozarządowej

Barbara Dziobek prywatnie 


"Twórczość jest dla mnie metodą rozwoju świadomości i kobiecości. Uważam, że tworzenie jest czymś naturalnym i każdy jest do niego zdolny. Twórcze podejście jest niezwykle potrzebne w rodzicielstwie. Wszyscy możemy być beztroscy i twórczy jak dzieci - wystarczy odkryć swój potencjał." Pisze wiersze, maluje, uwielbia tańce w kręgu i 5 Rytmów, wędrówki górskie, jazdę na nartach, kuchnię Pięciu Przemian i jogę.

tel. 504 094 711, e-mail: RozwojRodzicow@gmail.com